Συνεχίζει αήττητη η Βόρεια Ιρλανδία (video)

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με γκολ του Βασίλιεβ στο 25’.
Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα με τέρματα που σημείωσαν παίκτες που πέρασαν ως αλλαγή στο παιχνίδι. Ο Ουάσινγκτον στο 77ο λεπτό και Ματζένις στο 80’ βρήκαν δίχτυα και οδήγησαν τη Βόρεια Ιρλανδία σε μια σημαντική επιτυχία που την διατηρεί στην κορυφή του 3ου ομίλου.

Στην τελευταία τους αναμέτρηση που έγινε στο Μπέλφαστε οι Ιρλανδοί είχαν επικρατήσει με 2-0
Η Εσθονία είναι χωρίς εντός έδρας νίκη στα τελευταία 6 παιχνίδια της πλέον.

Εσθονία: Λέπμεντς, Πικ, Κάιτ, Βίμαν, Σινιάβσκι, Ζενιόβ, Βασίλιεβ, Σάπινεν (61’ Σόργκα), Μετς, Ντμίτριεβ, Τενίστε.
Β. Ιρλανδία: Πίκοκ-Φάρελ, Λιούις, Έβανς, Σάβιλ (69’ Ματζένις), Γουάιτ, Ντέιβις, Μπόις (46’ Ουάσινγκτον), Ντάλας, ΜακΝερ, Σμιθ (64’ Τζόουνς), Κάτσκαρτ.