Σταντάρ Λιέγης-Μπριζ 1-0: Επεισοδιακή πρόκριση (hls)

Σταντάρ Λιέγης-Μπριζ 1-0: Επεισοδιακή πρόκριση (hls)astiliadΠέμ, 03/04/2021 - 23:47

Η Μπριζ ήταν το φαβορί, πρωτοπόρος και στο πρωτάθλημα, όμως και αρκετά ταλαιπωρημένη από τον Covid19 τις τελευταίες ημέρες. Δημιούργησε φάσεις με τους Βαν Ντερ Μπρεμτ, Ρίκα και Τσονγκ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να φτάσουν στο γκολ στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Σε αυτό το διάστημα η Σταντάρ αμύνθηκε αποτελεσματικά και μοναδική της καλή στιγμή

ήταν αυτή με την κεφαλιά του Λαΐφη και τη μπάλα να φεύγει άουτ στο 5ο λεπτό.

ΟΙ γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 48 με τον Μουλέκα και η Μπριζ έμεινε με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Κοσουνού στο 81'. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι έψαξαν γκολ ισοφάρισης, το βρήκαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον διαιτητή να το ακυρώνει αρχικά, να το μετρά μετά από ένα λεπτό και να το ακυρώνει για δεύτερη φορά προκαλώντας απορίες.

ΒΕΛΓΙΟ - ΒΕΛΓΙΟ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΒΕΛΓΙΟ Σταντάρ Λιέγης-Μπριζ: 1-0 Submitted by npilios on Παρ, 03/05/2021 - 00:09 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_LIEGE_BRUGGE_040321.mp4 ΒΕΛΓΙΟ - ΒΕΛΓΙΟ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΒΕΛΓΙΟ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Σταντάρ Λιέγης-Μπριζ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Σταντάρ Λιέγη νίκησε με 1-0 την Κλαμπ Μπριζ σε επεισοδιακό προημιτελικό και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του κυπέλλου Βεγίου. Article publish on Πέμ, 03/04/2021 - 23:47 Article hide updated date Off Article is longform Off