Σούπερ Σέλτικς στην έδρα των πρωταθλητών! (video)

Oι Σέλτικς πέρασαν εντυπωσιακά από την έδρα των Γουόριορς και με 128-95 τους ανάγκασαν στην βαρύτερη ήττα της φετινής σεζόν!

Η Βοστόνη κυριάρχησε από την αρχή έως το τέλος, ξεκινώντας το ματς με σερί 11-0 και την δεύτερη περίοδο με 12-0, την ώρα που οι πρωταθλητές έδειχναν υπνωτισμένοι.

Χαρακτηριστικό το σκορ του ημιχρόνου στο 48-73, ενώ οι Σέλτικς προηγήθηκαν ακόμα και με 32 πόντους.

Ο Χέιγουορντ έκλεψε την παράσταση ερχόμενος από τον πάγκο των φιλοξενούμενων με 30 πόντους, ο Ίρβινγκ είχε 19 πόντους και 11 ασίστ, ενώ ο Μπράουν σημείωσε 18 πόντους.

Για τους Ουόριορς σε ρηχά νερά έμεινε ο Κάρι (23 π.) και ο Ντουράντ (18), με τους γηπεδούχους να προβάλλουν μόνο σποραδικά αντίσταση, στην βαρύτερη εντός έδρας ήττα τους με τον Στιβ Κερ στον πάγκο.