Europa League: Σλάβια και Γιουνγκ Μπόις το μπαμ! (hls)

Europa League: Σλάβια και Γιουνγκ Μπόις το μπαμ! (hls)sdimolitΠαρ, 02/26/2021 - 00:01

Σλάβια Πράγας και Γιουνγκ Μπόις έκαναν την έκπληξη αποκλείοντας τις Λέστερ και Λεβερκούζεν, δύσκολα η Μίλαν, τυπικά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στους ''16''.

Λέστερ-Σλάβια Πράγας 0-2 (1 ματς 0-0)

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς μετά τη λευκή ισοπαλία στη Τσεχία ήθελε γκολ για να περάσει όμως η Σλάβια κατάφερε να κάνε τη ζημιά

παίρνοντας το προβάδισμα με τον Πόβοντ (0-1, 49ο λεπτό). Ο Σενεγαλέζος επιθετικός Σίμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (0-2, 79ο λεπτό) και έστειλε τη Σλάβια στους ''16''.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.- Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0 (1ο ματς 0-4)

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ είχε καθαρίσει την πρόκριση από τον πρώτο αγώνα (0-4) και η ρεβάνς στο Όλντ Τράφορντ είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η Μάντσεστερ έκανε συντήρηση δυνάμεων για τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί στην Πρέμιερ Λιγκ και οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Μίλαν-  Ερυθρός Αστέρας 1-1 (1ο ματς 2-2)

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Φρανκ Κεσί (1-0, 9ο λεπτό). Οι Σέρβοι ισοφάρισαν με τον παλιό παίκτη του Ολυμπιακού Μοχάμεντ Μπεν (1-1, 24ο λεπτό). Η Μίλαν με τα 2 γκολ που πέτυχε στο Βελιγράδι κατάφερε να προκριθεί με συνολικό σκορ 3-3.

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Γιούνγκ Μπόις 0-2 (1 ο ματς 4-3)

Μετά το χορταστικό 4-3 υπέρ των Ελβετών στο πρώτο παιχνίδι, η Γιουνγκ Μπόις κατόρθωσε να προηγηθεί μέσα στη Γερμανία με τον Γάλλο επιθετικό Σιμπατσέ (0-1, 47ο λεπτό). Ο Φάσνλατ τέσσερα λεπτά πριν από τέλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (0-2, 86ο λεπτό).

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - UEFA Europa League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Leicester - Ποδόσφαιρο SK Slavia Prague - Ποδόσφαιρο Manchester United - Ποδόσφαιρο Real Sociedad - Ποδόσφαιρο Milan- Ποδόσφαιρο Crvena Zvezda - Ποδόσφαιρο Bayer Leverkusen - Ποδόσφαιρο Young Boys - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #EuropaLeague Leicester City ΔΙΕΘΝΕΙΣ Σλάβια Πράγας και Γιουνγκ Μπόις έκαναν την έκπληξη αποκλείοντας τις Λέστερ και Λεβερκούζεν, δύσκολα η Μίλαν, τυπικά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στους ''16''. Article publish on Παρ, 02/26/2021 - 00:01 Article hide updated date On Article is longform Off