Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Γουλβς 2-1: Επιτέλους νίκησε! (highlights)

Πέταξε το πρώτο ημίχρονο η Γουλβς που ήταν καλύτερη (έλειπε ο τραυματίας Νέτο) και έχασε ευκαιρίες για να προηγηθεί. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σέφιλντ έπαιξε καταπληκτικά. Οι παίκτες των γηπεδούχων πήγαιναν πρώτοι στην μπάλα και πήραν αυτό που τους άξιζε με το ωραίο σουτ του Άρτσερ (1-0, 72ο λεπτό). Η Γουλβς κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπελγκάρντ που γύρισε μετά από τραυματισμό και πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Αγγλία (1-1, 89ο λεπτό).

Η Σέφιλντ δεν τα παράτησε, στις καθυστερήσεις κατόρθωσε να κερδίσει πέναλτι με τον

Μπάλντοκ (επέστρεψε από τραυματισμό) που δέχτηκε το μαρκάρισμα από τον Φάμπιο Σίλβα, και ο Νόργουντ με δυνατή εκτέλεση χάρισε την πρώτη νίκη για τις «λεπίδες» στην σεζόν (2-1, 110ο λεπτό). Η Γουλβς υπέστη ήττα μετά από πέντε παιχνίδια που μετρούσε 3 ισοπαλίες και 2 νίκες.

Η Σέφιλντ έχει συγκάτοικο στην τελευταία θέση την Μπέρνλι που ηττήθηκε από την Κρίσταλ Πάλας (0-2).