Σασουόλο – Λέτσε 0-3: «Διπλό»… παραμονής με τριάρα!

«Διπλό» με τριάρα για τη Λέτσε επί της Σασουόλο, στο πλαίσιο της 33ης «στροφής» του ιταλικού πρωταθλήματος. Η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Το προβάδισμα στη Λέτσε έδωσε στο 11′ ο Γκέντρι, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντοργκού έστειλε στα αποδυτήρια τις δύο ομάδες με τη διαφορά δύο τερμάτων. Μετά την επιστροφή από την ανάπαυλα ο Πίκολι στο 62ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τους φιλοξενούμενους. Η Λέτσε βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 35 βαθμούς και δεν κινδυνεύει με την πιθανότατα του υποβιβασμού στη δεύτερη κατηγορία του ιταλικού πρωταθλήματος. Αντίθετα η Σασουόλο είναι στη 19η θέση με μόλις 26 βαθμούς και η Λέτσε την έσπρωξε στον… γκρεμό.