Σαρωτική η Αγγλία, έριξε τριάρα στην Ισπανία!

Η Αγγλία μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι κόντρα στην Ισπανία καθώς πέτυχε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο και πήρε σπουδαία νίκη με 3-2.

Στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής, για το League A, η Αγγλία ήταν καταιγιστική στο πρώτο 45λεπτο και κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα, με τον Στέρλινγκ να κάνει "πλάκα" βάζοντας δύο γκολ ενώ το άλλο σημείωσε ο Ράσφορντ.

Το
μόνο οι κατάφεραν οι Ισπανοί ήταν να μειώσουν" με τον Πάκο στο 58ο λεπτό ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ράμος.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Ελβετία πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ισλανδίας με 2-1 και πέρασε στην κορυφή αφήνοντας πίσω της το Βέλγιο και την Ισλανία.

Για το League B, η Βοσνία/Ερζεγοβίνη επικράτησε 2-0 της Βορείου Ιρλανδίας χάρη σε δύο γκολ του Τζέκο και διατήρησε το απόλυτο στον όμιλο.