Σαντχάουζεν-Ανόβερο 2-3: Πλησιάζει στην κορυφή

Χορταστικό δεύτερο ημίχρονο και μεγάλη νίκη για το Ανόβερο, το οποίο κέρδισε 3-2 την Σαντχάουζεν για την 9η αγωνιστική, μένοντας παράλληλα αήττητο για έκτο παιχνίδι με 5 νίκες και μία ισοπαλία.

Η ομάδα του Λάιτλ άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Τουχέρτ να σκοράρει για τρίτη φορά φέτος, με το ημίχρονο να τελειώνει στο δεύτερο μέρος.

Η απάντηση της Σαντχάουζεν ήρθε στο 56ο λεπτό με τον Νταβίντ Κινσόμπι να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο αδερφός του, Κρίστιαν από τον Νόιμαν.

Το Ανόβερο πήρε

ξανά προβάδισμα στο 65′ με τον Νίλσεν να σκοράρει για 5η φορά φέτος, ενώ στο 71′ ο Μουρόγια μετά από ασίστ του Κιούν σημείωσε το 1-3.

Δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο ματς με τον Αϊντίνι να σκοράρει μετά από σέντρα-σουτ του Νταβίντ Κινσόμπι, ωστόσο το γκολ του Κοσοβάρου δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την ήττα.

Το Ανόβερο έφτασε τους 17 βαθμούς, ενώ η Σαντχάουζεν που δεν έχει νίκη στα τελευταία 6 ματς με 4 ήττες και 2 ισοπαλίες, έμεινε στους 8.

Σαντχάουζεν-Ανόβερο 2-3, Πλησιάζει,santchaouzen-anovero 2-3, plisiazei