Ρεάλ - Ίντερ 3-2: Ματσάρα στη Μαδρίτη! (HL)

Ρεάλ - Ίντερ 3-2: Ματσάρα στη Μαδρίτη! (HL)ntzouaniΤρί, 11/03/2020 - 23:58

Εξαιρετικό παιχνίδι έγινε στο "Αλφρέντο ντι Στέφανο" ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και την Ίντερ. Οι "Μερένχες" προηγήθηκαν 2-0, οι "Νερατζούρι" άγγιξαν την ανατροπή και ισοφάρισαν σε 2-2, όμως το γκολ του Ροντρίγκο στο 80ο λεπτό "σφράγισε" τη νίκη" της ομάδας του Ζινεντίν Ζιντάν με 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Καρίμ Μπενζεμά, ενώ στο 33ο λεπτό ο Ράμος με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η Ίντερ αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 35ο λεπτό με τον Μαρτίνεζ, ενώ ο Πέρισιτς στο 68ο λεπτό έκανε το 2-2.

Τελικά, η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης με το τέρμα που σημείωσε ο Ροντρίγκο στο 80ο λεπτό μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια.

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά, Μεντί, Βαράν, Ράμος, Λουκάς, Βαλβέρδε, Κασεμίρο, Κροος (78' Μόντριτς), Αζάρ (64' Βινίσιους), Μπενζεμά, Ασένσιο (64' Ροντρίγκο)

Ίντερ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόσιο, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Χακίμι, Μπαρέλα (78' Γκαλιαρντίνι), Μπρόζοβιτς, Βιντάλ (87' Ναϊνγκολάν), Γιάνγκ, Μαρτίνες, Πέρισιτς (78' Σάντσες)

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - UEFA Champions League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Real Madrid - Ποδόσφαιρο Inter Milano - Ποδόσφαιρο Off Off ntzouani Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Real Madrid ΔΙΕΘΝΕΙΣ Αγχωτική νίκη πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης επί της μαχητικής Ίντερ με 3-2. Article publish on Τρί, 11/03/2020 - 23:58 Article hide updated date On Article is longform Off