Ρεάλ - Αρμάνι 76-80: Απόδραση από τη Μαδρίτη! (vid)

Ρεάλ - Αρμάνι 76-80: Απόδραση από τη Μαδρίτη! (vid)ckaouΣάβ, 01/09/2021 - 01:09

H Αρμάνι Μιλάνο νίκησε για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Ευρωλίγκα στη Μαδρίτη με καθοριστικό το δίδυμο Ντιλέινι (14π, 5ας) και Τσάτσο Ροντρίγκεθ (17π).

Αμφότερες οι ομάδες είχαν σημαντικές απουσίες. Η Ρεάλ είχε εκτός τους Γιουλ και Ρούντι, ενώ από το Μιλάνο απουσίαζαν οι Μίτσοφ και Σίλντς.

Το ματς ήταν ντέρμπι στα πρώτα του 20 λεπτά, με το Μιλάνο να ελέγχει το ρυθμό, όμως την Ρεάλ να βρίσκει λύσεις ως το 39-39.

Τα πράγματα

άλλαξαν δραματικά στην τρίτη περίοδο. Ο Λάσο ξεκίνησε με ένα περίεργο σχήμα με Κοζέρ-Αμπάλδε-Τέιλορ, η Ρεάλ "φυλακίστηκε" επιθετικά μένοντας στους 2 πόντους σε 5 λεπτά και το Μιλάνο, με ηγέτη τον απολαυστικό Ντιλέινι, έτρεξε απίθανο επιμέρους σκορ 19-2 και πήρε διαφορά 17 πόντων, 41-58!

Ο Τζέι Σι Κάρολ ήταν αυτός που ανέλαβε την επιστροφή της Ρεάλ στο παιχνίδι. Με αυτόν μπροστάρη, η Ρεάλ μείωσε στους 12 πόντους στο 30΄ και με τον Κάρολ να φτάνει τους 18 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο το ματς έφτασε στο τρίποντο, 64-67. Ο Μεσίνα χρησιμοποίησε τον Χάινς για να βελτιώσει την πικ εν ρολ άμυνα και στην επίθεση "καθάρισαν" οι Ντιλέινι - Ροντρίγκεθ, με τους οποίους το Μιλάνο κατάφερε να αποκρούσει οριστικά την αντεπίθεση των Μαδριλένων. Σημείο κλειδί στο παιχνίδι ήταν το γεγονός ότι οι Λομβαρδοί επέτρεψαν μόλις 5 επιθετικά ριμπάουντ στην Ρεάλ, τη στιγμή που την περασμένη αγωνιστική τους είχε πάρει μόνος του 16 ο Νίκολα Μιλουτίνοφ.

Κάπως έτσι η Ρεάλ ηττήθηκε για πρώτη φορά μετά από 6 σερί νίκες, ενώ το Μιλάνο επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δυο οδυνηρές εντός έδρας ήττες.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Armani Milano - Μπάσκετ Real Madrid - Μπάσκετ Off Off ckaou Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Armani Milano ΔΙΕΘΝΕΙΣ Ρεάλ Μαδρίτης-Αρμάνι Μιλάνο: 76-80 (hls) Submitted by osinteli on Σάβ, 01/09/2021 - 00:38 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_REAL_ARMANI_8121.mp4 ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague Highlights - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης-Αρμάνι Μιλάνο για τη 18η αγωνιστική της Euroleague. ΜΠΑΣΚΕΤ Real Madrid Real Madrid - Μπάσκετ Armani Milano - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 H Αρμάνι Μιλάνο νίκησε για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Ευρωλίγκα στη Μαδρίτη με καθοριστικό το δίδυμο Ντιλέινι (14π, 5ας) και Τσάτσο Ροντρίγκεθ (17π).

Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 01:09 Article hide updated date Off Article is longform Off