Γκλάντμπαχ-Μπάγερν 3-2: Σπουδαία νίκη με ανατροπή (hls)

Γκλάντμπαχ-Μπάγερν 3-2: Σπουδαία νίκη με ανατροπή (hls)gpagosΣάβ, 01/09/2021 - 00:17

Εντυπωσιακό ήταν το παιχνίδι που έγινε στο "Μπορούσια Παρκ" εκεί όπου η Γκλάντμπαχ έκανε σπουδαία ανατροπή, νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 3-2 και υποχρέωσε την Μπάγερν στη δεύτερη ήττα της στο Πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν προηγήθηκε με 2-0.

Στο 20' ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 26' ο Γκορέτσκα έκανε το 0-2. Η Γκλάντμπαχ όμως είχε απάντηση και έφερε το παιχνίδι στα ίσα πριν λήξει το ημίχρονο.

Στο 35' ο Χόφμαν έκανε το 1-2 και

στο 45' ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 2-2. Και στα δύο γκολ ο σκόρερ πήρε ισάριθμες ασίστ από τον Στιντλ.

Το παιχνίδι κρίθηκε με ένα γκολ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 49' ο Νόιχαους πλάσαρε τον Νόιερ και έκανε το 3-2.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Borussia M'gladbach - Ποδόσφαιρο Bayern Munich - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Borussia M'gladbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ Η Γκλάντμπαχ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, βρήκε τον τρόπο -δύο γκολ ο Χόφμαν- για να πάρει τη νίκη με 3-2 για την 15η αγωνιστική της Bundesliga Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 00:17 Article hide updated date Off Article is longform Off