Πονηρές «αλεπούδες»

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε προσωρινά στην ανατροπή, αλλά η Λέστερ την «πλήγωσε» στις καθυστερήσεις και με το τελικό 2-2 την άφησε στο -13 από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ και τη συμπολίτισσα, Σίτι.

Οι «αλεπούδες» προηγήθηκαν στο 27' με τον Βάρντι, ο οποίος τελείωσε ιδανικά έναν άψογο συνδυασμό με τον Μαχρέζ. Ο Μάτα με πλασέ στο 40' έφερε το ματς στα ίσα και ο ίδιος παίκτης στο 60' με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε τη Γιουνάιτεντ μπροστά στο σκορ.

Στα επόμενα λεπτά οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, με κορυφαίες το δοκάρι του Λίνγκαρντ στο 72' και αυτή του Ράσφορντ λίγο αργότερα. Τις πλήρωσαν.

Στις καθυστερήσεις και μετά από βαθιά μπαλιά του Όλμπραϊτον, ο Μαγκουάιρ βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι και με σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.