Ολυμπιακός-Άρης: Πάρτυ γενεθλίων με τεσσάρα και Ποντένσε (vid)

Ολυμπιακός-Άρης: Πάρτυ γενεθλίων με τεσσάρα και Ποντένσε (vid)antoniamath11Κυρ, 02/21/2021 - 13:28

Ανήμερα των 94ων γενεθλίων του, ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Άρη και ήθελε να κεράσει τους φιλάθλους του μια καλή εμφάνιση με ουσία και θέαμα. Και το έκανε. Επικράτησε με σκορ 4-1 προσφέροντας πολύ καλό θέαμα κατά διαστήματα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ντανιέλ

Ποντένσε ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και γενικά ήταν μόνιμη πηγή κινδύνων για την αντίπαλη εστία. Στο πρώτο 25λεπτο πάντως ο Άρης πίεσε και είχε τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ κάτι που δεν έκανε.

Αντιθέτως ο Ολυμπιακός στην πρώτη σημαντική του στιγμή άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Μασούρα ύστερα από πάσα του Ομάρ. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ποντένσε από ασίστ του Μασούρα έκανε το 2-0 και έβαλε θεμέλιο νίκης. Ο Άρης μείωσε με τον Μαρτίνες στο 75', ωστόσο ο Ποντένσε επανέφερε την τάξη κάνοντας το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Γκερέρο στο 90'.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Άρης Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-Άρης: Πάρτυ γενεθλίων με τεσσάρα και Ποντένσε Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 02/21/2021 - 06:38 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/OSFP_ARIS_18_19_PARTY_GENETHLIO… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off On Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 10 Μαρτίου 2019 ο Ολυμπιακός έγινε 94 ετών και γιόρτασε τα γενέθλια του με ευρεία νίκη επί του Άρη και πρωταγωνιστή τον Ποντένσε. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 10 Μαρτίου 2019 ο Ολυμπιακός έγινε 94 ετών και γιόρτασε τα γενέθλια του με ευρεία νίκη επί του Άρη και πρωταγωνιστή τον Ποντένσε. Article publish on Κυρ, 02/21/2021 - 13:28 Article hide updated date On Article is longform Off