Ομπραντόιρο-Μπασκόνια 78-87: Στην 4η περίοδο κρίθηκαν όλα

Ομπραντόιρο-Μπασκόνια 78-87: Στην 4η περίοδο κρίθηκαν όλαbasket1thanosΚυρ, 03/07/2021 - 21:57

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να χτίσουν διαφορά ασφαλείας και το «πλήρωσαν» στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η Μπασκόνια μετέτρεψε το -6 σε +9 και έφτασε με σχετική ευκολία σε ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα στην ACB. Αυτή ήταν η 19η νίκη της ομάδας του Ιβάνοβιτς σε 24 ματς ενώ η Ομπραντόιρο γνώρισε την 15η ήττα της σε 22 ματς.

MVP ο

Λούκα Βιλντόζα με 13 πόντους ενώ ο Πιέρια Χένρι συνέχισε να τα κάνει όλα μέσα στο γήπεδο (7 πόντους-8 ασίστ).

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 39-40, 64-58, 78-87

Δείτε αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης ΕΔΩ

Η Μπασκόνια υποδέχεται στην Βιτόρια την Μπάγερν Μονάχου την Παρασκευή (12/03), στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Euroleague.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Spagnola ACB - ΜΠΑΣΚΕΤ Baskonia - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Baskonia ΙΣΠΑΝΙΑ Η Μπασκόνια με μία εξαιρετική τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 14-29) κέρδισε την Ομπραντόιρο και εστιάζει πλέον στο μεγάλο παιχνίδι με την Μπάγερν Μονάχου για την Euroleague. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 21:57 Article hide updated date On Article is longform Off