Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: Οι "Διάβολοι" της πόλης (hls)

Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: Οι "Διάβολοι" της πόλης (hls)dstroumbΚυρ, 03/07/2021 - 20:41

Σερί ήταν και πάει για την Σίτι η οποία είδε την άσπονδη εχθρό της Γιουνάιτεντ να την... ρίχνει στο καναβάτσιο με 2-0 και μάλιστα εντός έδρας.

Μόλις στα πρώτα 35 δευτερόλεπτα ο Μαρσιάλ κέρδισε πέναλτι από τον Ζεσούς και ο Φερνάντες άνοιξε το σκορ.

Το 2-0 για τους κόκκινους διαβόλους ήρθε στο 50ο λεπτό ε ωραίο σουτ του Λούκας Σο, ενώ δύο λεπτά πριν το τρομερά δυνατό σουτ του Ρόντρι ταρακούνησε το δοκάρι.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους πρωτοπόρους

(Σίτι) μετά το 2-0 από την Τότεναμ τον Νοέμβριο, την ώρα που οι «κόκκινοι διάβολοι» έχουν συμπληρώσει 22 εκτός έδρας ματς δίχως ήττα στην Premier League.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Κανσέλο (65’ Γουόκερ), Ντίας, Στόουνς, Ζιντσένκο – Γκουντογκάν, Ρόδρι, Ντε Μπρόινε – Μαχρέζ, Ζεσούς (71’ Φόντεν), Στέρλινγκ.

Στον πάγκο: Στέφεν, Φερναντίνιο, Μεντί, Λαπόρτ, Αγκουέρο, Σίλβα, Τόρες.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Χέντερσον – Γουάν-Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο – ΜακΤόμινεϊ, Φρεντ – Τζέιμς, Φερνάντες (90’+3 Γουίλιαμς), Ράσφορντ (74’ Γκρίνγουντ) – Μαρσιάλ (87’ Μάτιτς).

Στον πάγκο: Σόρταιρ, Τέλες, Γκραντ, Τουανζέμπε, Ντιαλό, Μπαϊγί.

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United - Ποδόσφαιρο Manchester City - Ποδόσφαιρο Off Off dstroumb Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United ΑΓΓΛΙΑ Στο ντέρμπι του Μάντσεστερ η ομάδα του Σόλσκιερ ήταν το απόλυτο αφεντικό. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 20:41 Article hide updated date Off Article is longform Off