Ο Ουίλιαμς χάρισε τη νίκη στους Κλίπερς (photo)

Ο Λου Ουίλιαμς με σουτ τριών πόντων στην εκπνοή του ματς χάρισε τη νίκη 119-113 στους Λος Άντζελες Κλίπερς, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τους Μπρούκλιν Νετς. Ο Αμερικανός παίκτης των γηπεδούχων σημείωσε 25 πόντους και είχε 2/6 εύστοχα σουτ τριών πόντων στην αναμέτρηση. Επίσης είχε έξι ριμπάουντ και δυο ασίστ σε 26,32 λεπτά συμμετοχής. Οι Ντανίλο Γκαλινάρι και Μόντρεζλ Χάρελ σηεμίωσαν double double, έχοντας 20 πόντους και έντεκα ριμπάουντ ο πρώτος
και 20 πόντους και δέκα ριμπάουντ, ο δεύτερος. Double double και από τον Σάι Τζίλγκεους Αλεξάντερ, ο οποίος είχε 14 πόντους και δέκα ασίστ. Στους 14 πόντους και ο Λάντρι Σάμετ.

Από την άλλη πλευρά, ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ σημείωσε double double με 32 πόντους και δέκα ασίστ σε 32,50 λεπτά συμμετοχής. Ο Ντε Μαρ Κάρολ σημείωσε 22 πόντους και ήταν ο δεύτερος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους. Double double και για τον Τζάρετ Άλεν με 13 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Στους 13 πόντους έμεινε ο Σπένσερ Ντινγουΐντι. Αυτή ήταν η 41η εφετινή νίκη των Κλίπερς, σε σύνολο 71 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (41-30). Από την πλευρά τους, οι Νετς γνώρισαν την 36η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 72 αναμετρήσεων (36-36).

Οι πόντοι:

Κλίπερς: Σάμετ 14, Γκαλινάρι 20, Ζούμπατς 3, Μπέβερλι 10, Τζίλγκεους Αλεξάντερ 10, Χάρελ 20, Ουίλιαμς 25, Τεμπλ 6

Νετς: Χάρις 12, Κούρουκς 5, Άλεν 13, Λα Βερτ 12, Ράσελ 32, Ντινγουΐντι 13, Ντέιβις 5, Κάρολ 22, Γκράχαμ 2