Ο Έμπιντ ήταν πάλι ασταμάτητος (photo)

Ο Τζόελ Έμπιντ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στο Φοίνιξ, όπου οδήγησε τους Φιλαδέλφεια 76ες στη νίκη 132-127 επί των Φοίνιξ Σανς. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων σημείωσε double double με 42 πόντους και 18 ριμπάουντ σε 36,11 λεπτά συμμετοχής. Ο Μπεν Σίμονς είχε 29 πόντους για τους 76ερς, ενώ ο Τζέι Τζέι Ρέντικ σταμάτησε στους
27.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Ντέβιν Μπούκερ είχε 37 πόντους, ενώ ο Ντεάντρε Άιτον σημείωσε double double με 18 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Στους 16 πόντους ο Τζος Τζάκσον. Αυτή ήταν η 25η εφετινή νίκη για τους φιλοξενούμενους σε σύνολο 39 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο. Οι “ήλιοι” γνώρισαν την 30η εφετινή τους ήττα, επίσης σε σύνολο 39 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Σανς: Μπρίτζες 2, Ουόρεν 7, Άιτον 18, Μπούκερ 37, Μέλτον 10, Οκόμπο 9, Ούμπρε 9, Τζάκσον 16, Χολμς 13, Ντάνιελς 6

76ερς: Κορκμάζ 10, Μπόλντεν 4, Έμπιντ 42, Ρέντικ 27, Σίμονς 29, Μακ Κόνελ 7, Τζάκσον 8, Σάμετ 5