Ο Χέιγουορντ πήρε τους Σέλτικς στις πλάτες του (photo)

Ο Γκόρντον Χέιγουορντ σημείωσε 35 πόντους και οδήγησε τους Μπόστον Σέλτικς στη νίκη 115-102 επί των Μινεσότα Τίμπεργουλβς, εντός έδρας. Ο Αμερικανός παίκτης είχε επίσης πέντε ασίστ και ένα ριμπάουντ, σε 31,36 λεπτά συμμετοχής.

Ο Τέρι Ρόζιερ είχε 16 πόντους για τους νικητές, ενώ στους 15 σταμάτησε ο Αλ Χόρφορντ. Ο Μάρκους Μόρις είχε δώδεκα πόντους για τους νικητές, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τον Κάρι Ίρβινγκ.

Από την άλλη πλευρά, ο Άντριου Ουίγκινς είχε 31 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Καρλ Άντονι Τάουνς σημείωσε double
double με 28 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Στους 14 πόντους ο Τάις Τζόουνς. Αυτή ήταν η 22η εφετινή νίκη για τους “Κέλτες” σε σύνολο 37 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ οι “λύκοι” γνώρισαν την 21η εφετινή τους ήττα σε 38 αναμετρήσεις στην κανονική περίοδο.

Οι πόντοι:

Σέλτικς: Τατούμ 8, Μόρις 12, Χόρφορντ 15, Σμαρτ 2, Ρόζιερ 16, Χέιγουορντ 35, Γιαμπουσέλε 4, Μπράουν 10, Οζελέγε 5, Τις 8

Τίμπεργουλβς: Ουίγκινς 31, Γκίμπσον 8, Τάουνς 28, Οκόγκιε 3, Τζόουνς 14, Σάριτς 7, Τόλιβερ 9, Ντιένγκ 2