Νιούκαστλ-Κρίσταλ Πάλας 4-0: Περίπατος από το πρώτο ημίχρονο (highlights)

Η εντυπωσιακά αποτελεσματική στο πρώτο μισό του αγώβνα Νιούκαστλκ είχε 6 τελικές και 3 γκολ, ενώ σε μια ακόμη περίπτωση σημάδεψε το δοκάρι του Τζόνστον.

Ο Μ¨ερφι με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό του αγώνα μετά την ασίστ του Τρίπιερ, 6η στο εφετινό πρωτάθλημα, ενώ στο 30ο λεπτό ο Γκόρντον σημάδεψε το δοκάρι της εστίας της Πάλας μετά από σέντρα του Τρίπιερ.

Στο 44′ ο Γκόρντον σημείωσε το 2-0 αξιοποιώντας ωραία πάσα του Μέρφι, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Λόνγκσταφ έκλεψε τη μπάλα από τον Γκεχί και διαμόρφωσε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 66ο λεπτό ο Γουίλσον πετυχαίνοντας το 4-0 και δίνοντας χαρκτήρα θριάμβου σε μια πολύ άνετη τελικά επικράτηση για την ομάδα του Χάου.