Νιουκάστλ – Έβερτον 2-1: «Καθάρισε» ο Γουίλσον

Νιουκάστλ – Έβερτον 2-1: «Καθάρισε» ο ΓουίλσονckaouΚυρ, 11/01/2020 - 18:02

Με τον Κάλουμ Γουίλσον να βρίσκει δίχτυα δις, η Νιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Μετά από ένα άνυδρο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν σε θέση οδηγού όταν ο Γουίλσον κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-0 στο 56΄. Τα «ζαχαρωτά» του Κάρλο Αντσελότι προσπάθησαν για την ισοφάριση, όμως ήταν η Νιουκάστλ αυτή που σφράγισε το τρίποντο σε αντεπίθεση. Ο Φρέιζερ βγήκε

στην πλάτη της άμυνας, η μπάλα κόντραρε και ο Γουίλσον σκόραρε ξανά στο 84΄ για το 2-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κάλβερτ-Λούιν για το τελικό 2-1.

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Newcastle United - Ποδόσφαιρο Everton - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Newcastle United ΑΓΓΛΙΑ Με τον Κάλουμ Γουίλσον να βρίσκει δίχτυα δις, η Νιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Article publish on Κυρ, 11/01/2020 - 18:02 Article hide updated date Off Article is longform Off