Χασάν: Ο λυτρωτής του Ολυμπιακού (vids)

Χασάν: Ο λυτρωτής του Ολυμπιακού (vids)npiliosΚυρ, 11/01/2020 - 18:00

Η 7η αγωνιστική της Super League έφερε τον Ολυμπιακό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να βάζει δύσκολα στους Ερυθρόλευκους για 66 λεπτά.

Σε εκείνο το σημείο «μίλησε» η ενέργεια του Αχμέντ Χασάν,

ο οποίος αν και είχε«ηττηθεί» νωρίτερα από τον Βέρχουλστ, ύστερα από μια φάση διαρκείας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή, «βάζοντας τις βάσεις» για την τέταρτη νίκη των Πειραιωτών στο πρωτάθλημα.

Ο Αιγύπτιος επιθετικός έξι λεπτά μετά σημείωσε και το 2-0 με νέο σουτ από την περιοχή, έπειτα την εξαιρετική ομαδική προσπάθεια, «κλειδώνοντας» το τρίποντο για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Ο Πορτογάλος τεχνικός άλλωστε ήταν εκείνος που επιθυμούσε διακαώς την παραμονή του, με τον 27χρονο στράικερ να δίνει απαντήσεις, με την «ενέργεια» που έχει μπει στη σεζόν 2020-21, έχοντας πλέον τρία γκολ σε πέντε συμμετοχές στη φετινή Super League.

Μάλιστα μετράει κι ένα γκολ σε δύο εμφανίσεις στο Champions League, με το τέρμα του να δίνει και τη νίκη στους Πειραιώτες, στην 1η αγωνιστική των ομίλων απέναντι στη Μαρσέιγ!

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Energy Player Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ο Αιγύπτιος φορ ήταν ο καλύτερος του γηπέδου απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης σκοράροντας δύο γκολ, με την «ενέργειά» του να κάνει τη διαφορά στο «Γ. Καραϊσκάκης». Article publish on Κυρ, 11/01/2020 - 18:00 Article hide updated date On Article is longform Off