Μετς-Μαρσέιγ 2-2: Παραμένει προβληματική η Μαρσέιγ (highlights)

Η ομάδα του Ματθελίνο μπήκε με επιθετικό πνεύμα στο παιχνίδι, απώλεσε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Σαρ (2΄, 7΄), αλλά στην τρίτη της τελική προσπάθεια στο παιχνίδι βρήκε το γκολ με τον 18χρονο Έμραν Σόγκλε, που σκόραρε στο ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα. Στην επανάληψη το ματς απέκτησε πολύ γρήγορο ρυθμό με πολλές συγκινήσεις.

Στο 52ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ρονζιέ γιατί εόιχε προηγηθεί φάουλ του Σαρ στον Μαζίζ, στο 59΄αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Λο, αλλά μέσα σε έξι λεπτά, η νεοφώτιστη στη μεγάλη κατηγορία, σκόραρε δις, στο 65ο λεπτό με τον Σαμπαλί και στο 71ο λεπτό με τον Γεωργιανό Μικαουτάτζε. Το τελικό 2-2 έγραψε ο Βιτίνια στο 82ο λεπτό. Η Μαρσέιγ έχει δεχτεί πλέον τουλάχιστον ένα γκολ στα 12 τελευταία της παιχνίδια.