Με Περόνε τη νίκη ο Ηρακλής

Ο Ηρακλής πήρε την πρώτη νίκη του στην Football league κόντρα στον Ηρόδοτο, μεγάλο διπλό για την Δόξα μέσα στα Τρίκαλα, ενώ ο Κισσαμικός πήρε βαθμό στην Σπάρτη.

Ο Ηρακλής μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα της Football League,
καθώς επικράτησε στο Καυταντζόγλειο του Ηρόδοτου με 1-0.

Ο Γηραιός ήταν καλύτερος, είχε την κατοχή σε όλο το ματς και κατάφερε να σκοράρει πολύ νωρίς στο ματς, μόλις στο 9’ με τον Περόνε.

Οι γηπεδούχοι δεν πιέστηκαν στο ελάχιστο, ο Ηρόδοτος ελάχιστα απείλησε και ο φιλόδοξος Ηρακλής πήρε το πρώτο του τρίποντο.

Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

Μεγάλο διπλό για την Δόξα μέσα στα Τρίκαλα με 3-2, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 0-1 στο 7’ με τον Ανδρέου.
Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα στο 10’ κάνοντας το 1-1 όταν μετά το κόρνερ του Γκόλια ο Ρούνει με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 27’ όμως η Δόξα έκανε το 1-2 με τον Πέρεθ να πλασάρει τον Ταίρη.
Στην επανάληψη στο 50’ η Δόξα έκανε το 1-3 όταν μετά από ωραία προσπάθεια του Πέρεθ ο Κρους με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα των Τρικάλων.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-3 στο 77’ με κεφαλιά του Γκότοβου μετά από κόρνερ του Ράντι.

Σπάρτη-Κισσαμικός
Στο Δημοτικό Στάδιο της Σπάρτης, η Σπάρτη έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο τον Κισσαμικό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν «φτωχό» χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες ούτε για την μία ούτε για την άλλη ομάδα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν το 1-0 στο 58’ με γκολ του Παυλή.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή στην συνέχεια και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντομινίκ Μπαλόνγκα στο 79ο λεπτό.