Μαρσέιγ - Ρενς 1-1: Ως συνήθως... (vid)

Μαρσέιγ - Ρενς 1-1: Ως συνήθως... (vid)gliorisΣάβ, 12/19/2020 - 22:03

Η Μαρσέιγ ως οικοδέσποινα μετρά μόλις μία νίκη στα τελευταία επτά ματς κόντρα στη Ρενς μετά το 1978. Η ομάδα του Αντρέ Βίλας Μπόας που είδε την προηγούμενη αγωνιστική να διακόπτεται από τη Ρεν το αήττητο των 9 αγωνιστικών, δεν κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες καθώς σταμάτησε πάνω στη μαζική άμυνα της ομάδας του Νταβιντ Γκιόν.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα από το αυτογκόλ του Ναγκατόμο στο 21ο λεπτό και είδαν τον τερματοφύλακα τους να κάνει δύσκολη τη ζωή των γηπεδούχων.

Ο Φλοριάν Τοβέν στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε για τη Μαρσέιγ, η οποία όμως στο δεύτερο μέρος παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή της μπάλας σε ποσοστό 70%, δε μπόρεσε να βρει το γκολ της νίκης.

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Marseille - Ποδόσφαιρο Reims - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Marseille ΓΑΛΛΙΑ Μαρσέιγ - Ρενς: 1-1 (hls) Submitted by osinteli on Σάβ, 12/19/2020 - 22:20 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_MARSEILLE-REIMS_19-12-20.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Μαρσέιγ - Ρενς για τη Ligue 1 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Marseille Marseille - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Ρενς συνέχισε τη συνήθεια της να προβληματίζει τη Μαρσέιγ όταν επισκέφθεται το "Βελοντρόμ" κι έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας Article publish on Σάβ, 12/19/2020 - 22:03 Article hide updated date On Article is longform Off