Μακ: «Θα κερδίσουμε τον Ολυμπιακό»

Σίγουρος πως ο ΠΑΟΚ θα καταφέρει να κερδίσει τον Ολυμπιακό εμφανίστηκε ο Ρόμπερτ Μακ, ο οποίος εμφανίστηκε ευχαριστημένος με τη νίκη 2-0 επί της Λαμίας. Ο Σλοβάκος μεσοεπιθετικός του «Δικέφαλου» του Βορρά έκανε λόγο για εξαιρετική φόρμα των «ασπρόμαυρων», η οποία φαίνεται από το σερί νικών που έχουν στα τελευταία ματς.

Χαρακτηριστικά, ο Μακ αναφέρει στην επίσημη ιστοσελίδα του: «Ακόμα και στο
πρώτο ημίχρονο, είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και περισσότερες ευκαιρίες από την Λαμία, αλλά δεν είχαμε τόσο καλή απόδοση. Ήμασταν πολύ πιο επικίνδυνοι στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά κερδίσαμε. Είμαστε χαρούμενοι μετά από ακόμη μια νίκη. Έχουμε εξαιρετική φόρμα και χτίζουμε ένα εξαιρετικό σερί νικών».

Στη συνέχεια, υπογραμμίζει: «Καταφέραμε να κερδίσουμε για 15ο σερί ματς. Πιστεύω ότι θα κερδίσουμε και την επόμενη εβδομάδα που υποδεχόμαστε τον Ολυμπιακό. Θα είναι ένα μεγάλο παιχνίδι...».