Λουτσέσκου: «Σημαντικό το ότι δεν τα παρατήσαμε»

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην κάμερα του Νοvasports:

Για τους τραυματίες: «Δεν έχουμε εικόνα, δεν είχα χρόνο να μιλήσω με τον γιατρό».

Για την αλλαγή του Ελ Καντουρί: «Δεν ήταν λόγω τραυματισμού, αλλά δε θέλαμε να τον υπερφορτώσουμε και να χάσουμε μία αλλαγή στη ροή του αγώνα, προτιμήσαμε να εκμεταλευτούμε την έξτρα παύση στο ημίχρονο».

Για το παιχνίδι: «Δεν παίξαμε όπως έπρεπε από την αρχή, μας έλειψε η ένταση και η κίνηση της μπάλας, δώσαμε στον Αστέρα την ευκαιρία να αμυνθεί πιο εύκολα. Οι παύσεις για τις αλλαγές μάλλον χάλασαν το μυαλό μας. Είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία

για το 1-0 στο 40′ αμέσως μετά δεχτήκαμε γκολ στο τέλος του α’ μέρους. Στο ημίχρονο μιλήσαμε και στο β’ βγήκαμε με μεγαλύτερη ένταση, αλλά κάναμε ένα λάθος, μας κόστισε το πέναλτι και το 0-2, οπότε το παιχνίδι έγινε δύσκολο. Στη συνέχεια αποβάλλαμε τη συσσωρευμένη ένταση, παίξαμε πιο ελεύθερα και το σημαντικό ήταν ότι δεν τα παρατήσαμε και παλέψαμε μέχρι το τέλος. Κάναμε λάθος στα γκολ και τιμωρηθήκαμε, είχαμε 4 καλές ευκαιρίες και δε σκοράραμε. Πρέπει να αποδεχτούμε το αποτέλεσμα μετά απο ένα ματς στο οποίο δεν ήμασταν όπως έπρεπε».