Λέστερ-Γουλβς 1-0: Έφτασε τις έξι σερί νίκες (vid)

Λέστερ-Γουλβς 1-0: Έφτασε τις έξι σερί νίκες (vid)gvasilioΚυρ, 11/08/2020 - 18:03

Την έκτη συνεχόμενη νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις σημείωσε η Λέστερ, η οποία επικράτησε 1-0 της Γουλβς για την 8η αγωνιστική της Premier League

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση

πέναλτι του Τζέιμι Βάρντι.

Ο αρχηγός και σκόρερ των «αλεπούδων» είχε δεύτερη ευκαιρία από το ίδιο σημείο να σκοράρει στο 39ο λεπτό, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Ρούι Πατρίσιο με αποτέλεσμα το 1-0 να μείνει ως τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 77' για να να ισοφαρίσουν όταν το σουτ του Νέβες αποκρούστηκε εντυπωσιακά σε κόρνερ από τον Σμάιχελ.

Με αυτή τη νίκη η Λέστερ έφτασε τους 18 βαθμούς και προσωρινά πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League, με τη Γουλβς να μένει στους 13.

Οι συνθέσεις:

Λέστερ (Μπρένταν Ρότζερς): Σμάιχελ - Φοφανά, Έβανς, Φουκς – Τζάστινς, Τίλεμανς, Μεντί, Τόμας (46’ Ολμπράιτον) – Πρατ, Μάντισον (72’ Μπαρνς) – Βάρντι.

Γουλβς (Νούνο Εσπιρίτο Σάντο): Ρούι Πατρίσιο - Μπόουλι, Κόουντι, Κάιλμαν – Σεμέντο, Νέβες, Ντενντόνκερ, Αϊτ Νούρι – Νέτο, Ποντένσε (60’ Τραορέ) - Χιμένες

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Leicester - Ποδόσφαιρο Wolves - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Leicester City ΑΓΓΛΙΑ Την έκτη συνεχόμενη νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις σημείωσε η Λέστερ, η οποία επικράτησε 1-0 της Γουλβς για την 8η αγωνιστική της Premier League.  Article publish on Κυρ, 11/08/2020 - 18:03 Article hide updated date On Article is longform Off