Λαμία - ΑΕΛ 2-1: "Καθάρισε" την πρώην

Λαμία - ΑΕΛ 2-1: "Καθάρισε" την πρώηνevlachosΤετ, 03/10/2021 - 19:18

Ματς μεγάλης σημασίας στην μάχη για την παραμονή. Αήττητη επτά ματς η Λαμία απέναντι στην ΑΕΛ

Ο Επασί νικήθηκε από τον... Επασί

Η Λαμία θα μπορούσε να προηγηθεί στα 54'' αλλά ο Νάγκι σταμάτησε το σουτ του Καραμάνου και μετά... άρχισαν τα φάουλ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 26 φάουλ. Αδύνατον

οι δύο ομάδες να βρουν ρυθμό. Παρόλα αυτά βρήκαν γκολ, από στημένες μπάλες όπως ήταν λογικό.

Από κόρνερ εκτελεσμένο με πάσα και σέντρα του Μπεχαράνο ο Καραμάνος έβγαλε τετ-α-τετ τον Τζανετόπουλο, αυτός νικήθηκε από τον Νάγκι αλλά σε κενή εστία ο Αντέτζο με το πρώτο του γκολ φέτος έκανε το 1-0 (33').

Ο Επασί κράτουσε το μηδέν στην εστία του στα προηγούμενα επτάμισι ματς που αγωνίστηκε. Τελικά νικήθηκε από τον εαυτό του. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Γιακιμόφσκι εκτέλεσε απευθείας κόρνερ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι της Λαμίας, στο κεφάλι του Επασί και κατεληξε στα δίχτυα για το 1-1.

Κρίθηκε από τα στημένα

Το ματς είχε τελικά 51 φάουλ. Ήταν πολύ δύσκολο να απειλήσουν σε κανονική ροή.

Η μεγάλη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε από τον Αντέτζο στο 52ο λεπτό αλλά ο Νάγκι έκανε τρομερή επέμβαση για να κρατήσει το 1-1.

Η ΑΕΛ ήταν η μόνη που απειλούσε με μακρινά σουτ μέχρι το 88ο λεπτό όταν ένα από τα 51 φάουλ του αγώνα έδωσε την νίκη στην Λαμια

Από εκτέλεση του Μπεχαράνο, ο Αραμπούλι έδωσε την ασίστ και ο Ντέλετιτς σκόραρε απέναντι στην πρώην ομάδα του για να δώσει ένα τεράστιας σημασίας τρίποντο στην Λαμία

Ενδεκάδες
Λαμία : Επασί - Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ - Τζανδάρης, Μπεχαράνο (90+ Βασιλακάκης) - Ντέλετιτς (90+ Τζέιμς), Καραμάνος, Ρόμανιτς (76' Πίτι) - Αραμπούλι

ΑΕΛ : Νάγκι - Ηλιάδης, Μακσιμένκο, Ζίζιτς, Γιακιμόφσκι - Γκράουρ, Κολομπίνο, Στίφλερ, Ακούνια - Πινακάς (73' Μουκάντζο), Ντουρμισάι (85' Νούνιτς)

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Λαμία - Ποδόσφαιρο ΑΕΛ - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Λαμία ΕΛΛΑΔΑ Ο Μίλος Ντέλετιτς λύτρωσε την Λαμία στο 89ο λεπτό. Σκόραρε απέναντι στην πρώην ομάδα του και έδωσε πολύτιμο τρίποντο στην Λαμία απέναντι στην ΑΕΛ με 2-1.  Article publish on Τετ, 03/10/2021 - 19:18 Article hide updated date Off Article is longform Off