Κρίσταλ Πάλας-Νιουκάστλ 0-2, "διπλό" buzzer beater (vid)

Κρίσταλ Πάλας-Νιουκάστλ 0-2, "διπλό" buzzer beater (vid)gripapΣάβ, 11/28/2020 - 00:01

Με δύο γκολ σε 2 λεπτά λίγο πριν το φινάλε η Νιουκάστλ σόκαρε την Κρισταλ Πάλας περνώντας με 0-2 από το Λονδίνο.

Το ματς πήγαινε "καρφί" για λευκή ισοπαλία, αλλά το επιθετικό δίδυμο των ανθρακωρύχων κράτησε το καλύτερο για το τέλος. Ουίλσον και Ζοέλιγκτον συνδυάστηκαν για να βρουν 2 γκολ

στο 88' και το 89' και να σοκάρουν τους Λονδρέζους. Το πρώτο έβαλε ο Άγγλος μετά από πάσα του Βραζιλιάνου, ενώ στο δεύτερο αντεστράφησαν οι ρόλοι.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Νιουκάστλ μετά από 2 ήττες στη σειρά, στις οποίες μάλιστα δε σκόραρε.

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Crystal Palace - Ποδόσφαιρο Newcastle United - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Crystal Palace ΑΓΓΛΙΑ Με δύο γκολ σε 2 λεπτά, λίγο πριν το φινάλε, η Νιουκάστλ σόκαρε την Κρισταλ Πάλας, περνώντας με 0-2 από το Λονδίνο. Article publish on Σάβ, 11/28/2020 - 00:01 Article hide updated date Off Article is longform Off