Κρίσταλ Πάλας-Μπρέντφορντ 3-1: Επιστροφή στις νίκες με “γαλλικό άρωμα”

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο ματς με γκολ από τ’ αποδυτήρια καθώς μόλις στο 2ο λεπτό με ωράι προβολή-βολέ ο Λιούις Πότερ πάγωσε το Σελχαρτσ Παρκ και άνοιξε το σκορ. Η απάντηση όμως δεν άργησε καθώς στο 14′ ο Ολισέ εκμεταλλεύτηκε το γέμισμα του Αγιού στο δεύτερο δοκάρι και με ακροβατικό ισοφάρισε.

Στο 16′ ο Λέρμα και στο 18′ ο Λιούις Πότερ είχαν από ένα καλό σουτ που μπλόκαραν οι γκολκίπερ, για να γίνει το 2-1 στο 39′ με τον Έζε να ακολουθεί και να εκμεταλλεύεται το κακό κοντρόλ του Ματετά πλασάροντας για το 2-1 του ημιχρόνου.

Ο

Ολισέ ήταν ασταμάτητος και για πρώτη φορά βρήκε 2 γκολ σε ένα παιχνίδι σκοράροντας ξανά στο 58′. Ο Φραν ανακάτεψε την τράπουλα έκανε επιθετική την ομάδα του, που είχε δοκάρι με τον Μοπέ στο 76′ και τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Βισά δευτερόλεπτα αργότερα. Το 3-2 δεν έγινε ούτε στο 90′ όταν ο Χέντερσον απομάκρυνε εντυπωσιακά την μπάλα πριν σκοράρει στην εστία της ομάδας του ο Κλάιν.