Κάλιαρι-Τορίνο 0-1: Νίκη παραμονής

Κάλιαρι-Τορίνο 0-1: Νίκη παραμονήςgliorisΠαρ, 02/19/2021 - 23:50

Η Τορίνο επέστρεψε στις νίκες μετά από επτά ματς κι επικράτησε της Κάλιαρι με σκορ 1-0 για την 23η αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι έμειναν για 16ο ματς χωρίς νίκη εξαιτίας της αδυναμίας τους να μετατρέψουν σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου.

Η Τορίνο που ανέβασε τη διαφορά από τους Νησιώτες στους πέντε βαθμούς, ήταν

πολύ περιορισμένη στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δέυτερο κατάφερε να πάρει προβάδισμα με κεφαλιά του Μπρέμερ στο 76ο λεπτό κι έχασε ακόμη δύο σπουδαίες μέχρι το τέλος του ματς με το Μπελότι και το Ρινκόν, που είδαν τον Κράνιο να πραγματοποιεί τέράστιες επεμβάσεις.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cagliari - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cagliari ΙΤΑΛΙΑ Η Τορίνο επέστρεψε στις νίκες μετά από επτά ματς κι επικράτησε της Κάλιαρι με σκορ 1-0 για την 23η αγωνιστική της Serie A. Article publish on Παρ, 02/19/2021 - 23:50 Article hide updated date Off Article is longform Off