Κ19 Άρης-ΑΕΚ 2-3: Ανατροπή στις καθυστερήσεις με Κοντορουχά

Η ΑΕΚ φιλοξενήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον Άρη για το πρωτάθλημα της Super League K-19, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Οι “κιτρινόμαυροι” του Γενναιού Καραχάλιου προηγήθηκαν στο 32′ με τον Λαέρτ Πάπα, αλλά οκτώ λεπτά αργότερα ο Χατζηϊωάννου απάντησε για τους γηπεδούχος. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμύρας

στο 55ο λεπτό έκανε το 2-1 για τον Άρη. Όμως ο Κοντορουχάς πέτυχε δύο γκολ (67′, 90+1′) και έτσι έδωσε το βαθμολογικό τρίποντο στην ΑΕΚ.

Οι συνθέσεις:

Άρης (Ηλιόπουλος): Καρακασίδης, Καλτσάς, Κρανιάς, Καραμανλής, Τσομπανίδης, Αλμύρας, Τσέρα (60’ Μακρής), Σγούρος (78’ Οζερ), Χατζηϊωάννου (78’ Τζίμας), Παναγίδης (87′ Τσαλίκογλου), Σταυρόπουλος (60’ Αμπεριάδης).

ΑΕΚ Καραχάλιος):Αγγελόπουλος, Νίνος (46′ Κοντάκης) Γιαννούλης (82′ Δημητριάδης) Αντωνόπουλος (65′ Κοσίδης) Βαλκάνης, Γεωργόπουλος, Λαέρτ, Μούτσα (56′ Κυρσανίδης) Γεωργέας Α (56′ Παπανικολόπουλος) Γεωργέας Π, Κοντορουχάς.