Κ. Πάλας – Μπρέντφορντ 1-1 : Ξανά ισόπαλες (hls)

Μόνο η Πάλας απείλησε

Το πρώτο ημίχρονο παίχτηκε στο 44% στο κέντρο του γηπεδου. Οι δύο ομάδες δυσκολεύονταν να φτάσουν στην αντίπαλη περιοχή.

Η Μπρέντφορντ έβγαλε το πρώτο ημίχρονο χωρίς να έχει τελική προσπάθεια εντός εστία.

Η Πάλας απείλησε μόνο με τον Χίκι με προβολές να σταματά δις τον Ζάχα στο 34ο και το 43ο λεπτό. Δίκαιο 0-0.

Γκολάρα Ζάχα και δικαιοσύνη

Η Πάλας συνέχισε να απειλεί και στο δεύτερο ημίχρονο. Απέναντι στην ομάδα που έχει δεχτεί τα περισσότερα γκολ

με σουτ εκτός περιοχής στην Premier League άρχισε να πυροβολεί από παντού.

Είχε δοκάρι με μακρινό σουτ του Ολίσε (52′) και τελικά σκόραρε με φανταστική εκτέλεση του Ζάχα έξω από την περιοχή (59′).

Η Μπρέντφορντ αποφάσισε να ρισκάρει στο τελευταίο εικοσάλεπτο και δικαιώθηκε. Ισοφάρισε με κεφαλιά του Γουισά (88′) ενώ θα μπορούσε να πάρει και το τρίποντο καθώς ο Γκουάιτα σταματησε σε τετ-α-τετ τον Χένρι (90+3) και ο Μι είχε κεφαλιά στο δοκάρι (90+4).

Τελικώς για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία.

Κ. Πάλας (4/1/4/1) : Γκουάιτα – Κλάιν, Άντερσεν, Γκεΐ, Γουόρντ – Ντουκουρέ – Ολίσε (80′ Μίτσελ), Σλουπ (76′ Μιλιβόγεβιτς), Εζε (76′ Αγιού), Ζάχα – Ματέτα (54′ Εντουάρντ)

Μπρέντφορντ (4/3/3) : Ράγια – Χίκι (79′ Γκόντος), Ζάνκα, Μι, Χένρι – Γιάνελτ, Μπαπτίστ (68′ Ντασίλβα), Γενσεν (79′ Γουισά) – Μπεμό (68′ Ονιέκα), Λούις-Πότερ (68′ Ντάμσγκαρντ), Τόουνι