Φούλαμ-Μπράιτον 2-1: Εδώ είναι Λονδίνο

Το πρώτο μέρος είχε ελάχιστες φάσεις μπροστά στις 2 εστίες, με τους Λένο και Σάντσες να έχουν ρόλο θεατή. Όλα άλλαξαν άρδη στο δεύτερο 45λεπτο, το οποίο ξεκίνησε με γκολ. Στο 48′ η στραβοκλωτσιά του Κεμπανό έγινε ασίστ και ο Μίτροβιτς άνοιξε το σκορ, φτάνοντας τα 100 γκολ με τη φανέλα των Λονδρέζων.

7 λεπτά αργότερα ακόμα μια άτυχη στιγμή για τη μέχρι πρότινος καλύτερη άμυνα του πρωτθλήματος, καθώς ο Ντανκ στην προσπάθειά του να απομακρύνει, νίκησε άθελα του τον Σάντσες για το 2-0. Στο 60′ οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν και το έκαναν με τον Μακάλιστερ να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που ήρθε μέσω VAR.

Όσο κι αν προσπάθησαν οι 2 αντίπαλοι δε βρήκαν άλλο γκολ με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους.