Ήττες για Τσεκερίδη – Πρεβολαράκη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Τον αποκλεισμό γνώρισαν οι Γιώργος Πρεβολαράκης και ΔημήτρηςΤσεκερίδης στην αυλαία του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Πάλης Ανδρών – Γυναικών πουδιεξάγεται στη Ρωσία.

Ο Γιώργος Πρεβολαράκης αγωνίστηκε στην κατηγορία των 77κ.της ελληνορωμαϊκής, αλλά ηττήθηκε από τον Κιλού (Λευκορωσία) στον προκριματικόγύρο.

Ο Δημήτρης Τσεκερίδης στα 87κ. στο γύρο των «16» έχασε απότον Κλίμοβιτς και έμεινε εκτός συνέχειας. Ο αθλητής από την Πολωνία έφτασε έωςτα ημιτελικά, αλλά στο αγώνα για την είσοδό του στον τελικό έχασε απόΚομπλιασβίλι (Γεωργία) και δεν έδωσε τη δυνατότητα στον Ελληνα πρωταθλητή νααγωνιστεί στα ρεπεσάζ.

Tην Τρίτη ολοκληρώνεται η ελληνική παρουσία στηνελληνορωμαϊκή, καθώς ο Λαοκράτης Κεσσίδης θα αγωνιστεί στα 97κ. Αντίπαλός του οΚάσπερεκ (Πολωνία).