Ιταλική κυριαρχία στο freeride σκι! (vid+pics)

Το Freeride World Tour ολοκληρώθηκε με τους τελικούς στο Βερμπιέρ της Γαλλίας! Νικητές στις κατηγορίες των ανδρών και των γυναικών αντίστοιχα, αναδείχθηκαν οι Μάρκους Έντερ και Αριάνα Τρικόμι, αμφότεροι από την Ιταλία. Η Τρικόμι τερμάτισε δεύτερη για να πανηγυρίσει τον δεύτερο συνεχόμενο τίτλο της, ενώ ο Έντερ αν και έμεινε έκτος, πήρε τους βαθμούς που χρειαζόταν για την πρωτιά στη γενική βαθμολογία. Στην κατηγορία του snowboard, στις κατηγορίες ανδρών και γυναικών θριάμβευσαν δύο Γάλλοι, ο Βίκτορ ντε Λα Ρου και η Μαριόν Ερτί, τερματίζοντας στην τρίτη και πρώτη θέση αντίστοιχα για να εξασφαλίσουν τους απαιτούμενους πόντους. Τα στιγμιότυπα του αγώνα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε από την εκπομπή "World of Freesports" των καναλιών Novasports (NS2HD, 27/03, 18.00).

Δείτε ΕΔΩ την εξέλιξη ολόκληρου του αγώνα!