Ήρωας κι απόψε στην Ολλανδία ο Γιακουμάκης!

Ήρωας κι απόψε στην Ολλανδία ο Γιακουμάκης!antaloΚυρ, 01/10/2021 - 20:13

Ο  Έλληνας διεθνής φορ της Φένλο ήταν σε άλλη μια αγωνιστική ο πρωταγωνιστής της ομάδας του σημειώνοντας στα τελευταία λεπτά τα γκολ της νίκης (2-1) επί της Βίλεμ!
Σε ένα ματς που κάλλιστα μπορεί να χαρακτηριστεί ως ντέρμπι παραμονής στην Eredivisie της Ολλανδίας, η Βίλεμ πήρε νωρίς το προβάδισμα

με γκολ του Φαν Ντερ Χέϊντεν στο 15ο λεπτό.
Στην επανάληψη η Φένλο ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιώργος Γιακουμάκης στο 79ο λεπτό.
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο 26χρονος επιθετικός πέτυχε το γκολ της νίκης με το οποίο η Φένλο πέρασε πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού ενώ ο ίδιος βρίσκεται πλέον στην κορυφή των σκόρερ του Ολλανδικού πρωταθλήματος με 12 γκολ έναντι 11 του Βραζιλιάνου Ντανίλο της Τβέντε

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Venlo - Ποδόσφαιρο Off Off antalo Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ VVV Venlo ΟΛΛΑΝΔΙΑ Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Γιώργος Γιακουμάκης χάρισε τη νίκη στη Φένλο επί της Βίλεμ, φθάνοντας ο ίδιος τα 12 γκολ έπειτα απο 12 αγωνιστικές με τα οποία είναι στην κορυφή των σκόρερς του Ολλανδικού πρωταθλήματος Article publish on Κυρ, 01/10/2021 - 20:13 Article hide updated date Off Article is longform Off