Ίντερ... τεσσάρων αστέρων (video)

Η Ίντερ ήταν σαφώς ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, αξιοποίησε τους διαθέσιμους χώρους και σκόραρε δύο φορές. Πρώτα με πολύ ωραίο σουτ του Μπρόζοβιτς στην αριστερή γωνία του Γκάμπριελ και τρία λεπτά αργότερα όταν ο Σένσι απέφυγε δύο παίκτες για να πετύχει με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής το δεύτερο γκολ της ομάδας του Κόντε.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με την Ίντερ να σκοράρει για 3η φορά με τον Λουκάκου στο 59’. Ο Μαρτίνες εκτέλεσε έξω από την περιοχή, η επέμβαση του Γκάμπριελ ήταν ασταθής με αποτέλεσμα να στρωθεί η μπάλα στον Βέλγο επιθετικό που πέτυχε το πρώτο γκολ του σε επίσημο παιχνίδι με τη φανέλα της Ίντερ.
Στο 76ο λεπτό ο διαιτητής απέβαλε σωστά τον Φαρίας για αντιαθλητικό μαρκάρισμα και στο 84’ με εκπληκτικό γκολ του Καντρέβα από τα 30 μέτρα η ομάδα του Κόντε ολοκλήρωσε τον θρίαμβό της σημειώνοντας το 4-0.