Η Ελλάς Βερόνα «βύθισε» την Σαμπντόρια (video)

Στο Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι η Ελλάς Βέρόνα νίκησε με 2-0 την Σαμπντόρια στο πλάισιο της 7ης αγωνιστικής και την άφησε στον «βυθό» του Καμπιονάτο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 9ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μιγκέλ Βελόσο με κεφαλιά ο 19χρονος Κουμπούλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το πρώτο του επαγγελματικό γκολ.

Η Σαμπντόρια προσπάθησε ν’ αντιδράσει στην επανάληψη και είχε δυο καλές ευκαιρίες. Πρώτα στο 69’ με σουτ του Καπράρι και στην συνέχεια με κεφαλιά του Κουαλιαρέλα στο 74’. Και στις δύο περιπτώσεις όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μάρκο Σιλβέστρι απομάκρυνε.

Η Ελλάς Βερόνα σφράγισε τη νίκη της στο 81ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μιγκέλ Βελόσο, στην προσπάθεια του ν’ απομακρύνει ο Νικολάς Μούρου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.