Γλίτωσε τα χειρότερα η Σεβίλλη 2-2 με Εϊμπάρ

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε Σεβίλλη και Έιμπαρ για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανία, στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθκουάν.

Οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν την απόσταση στην τρίτη θέση από την Ατλέτικο Μαδρίτης και πλέον η διαφορά είναι στους επτά πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση καθώς προηγήθηκαν στο 22 με τον Ορελάνα που πέτυχε μόλις το δεύτερο του γκολ στη σεζόν.

Στο 64 ο Σάρλς έκανε το 2-0 με το ένατο φετινό του γκολ
κάνοντας δύσκολο το έργο της Σεβίλλης.

Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τους γηπεδούχους, όταν έμειναν με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπανέγα. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Μπεν Γιεντέρ μείωσε σε 2-1 στο 88 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πάμπλο Σαράμπια έγραψε το τελικό 2-2, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.