Γκραν Κανάρια – Μπούρσασπορ 72-66: Οι νησιώτες άφησαν έξω τους περσινούς φιναλίστ

Σε έναν αγώνα που είχε διάρκεια 2 ώρες και 15 λεπτά (!), η Γκραν Κανάρια επιβεβαίωσε έστω και δύσκολα τα προγνωστικά και πήρε την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Eurocup όπου θα αντιμετωπίσει την Παρί.

Η ψυχωμένη Μπούρσα άντεξε για 30 λεπτά (14-18, 33-35, 50-49), όμως στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και παίκτες (λόγω φθοράς των φάουλ).

Για τους νικητές καλύτεροι ήταν οι Σούρνα (17π, 2/2 τρίποντα), Ντιόπ (11π, 4ρ), θετικός και ο Αλμπισί (5π, 5ας, 2κλ).

Για τους φιλοξενούμενους δεν έφτασε η συγκινητική προσπάθεια των Μπιτίμ (22π, 8/24 σουτ), Όγκουστ (14π, 14ρ), αφού οι Ντόκινς, Νίνταμ και Κλέμονς είχαν μαζί 18 πόντους με 4/16 τρίποντα.

Γκραν Κανάρια – Μπούρσασπορ 72-66,gkran kanaria – boursaspor 72-66