Γιουνγκ Μπόις-Σλόβαν 3-2: Είδε τον χάρο με τα μάτια της!

Και αυτό λίγο έλειψε να το καταλάβει πολύ καλά η Γιουνγκ Μπόις στο «Stadion Wankdorf» της Βέρνης, απέναντι στους Σλοβάκους της Σλόβαν Μπρατισλάβας.
Η Ελβετοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Αμερικανού Σιεμπατσέου, λίγο αργότερα στο 24ο λεπτό ο Γκαρσία έκανε το 2-0 και όταν πια ο Μίκελ Αεμπίσερ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, η Γιουνγκ Μπόις θεώρησε ότι τα πάντα είχαν κριθεί, καθώς είχε πάρει «λευκή» ισοπαλία στο πρώτο παιχνίδι.

Μέσα σε δύο λεπτά το 3-0 έγινε 3-2, με το αυτογκόλ του Κανγκά στο 60΄και το τέρμα του Νιγηριανού Χέντι στο 62΄. Η Σλόβαν ήθελε άλλο ένα τέρμα για να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ. Η Γιουνγκ Μπόις θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Κλουζ και η Σλόβαν Μπρατισλάβας θα συνεχίσει στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.