Γιακουμάκης λαμπρός την οδηγεί, χατ τρικ ο Έλληνας φορ

Γιακουμάκης λαμπρός την οδηγεί, χατ τρικ ο Έλληνας φορdstroumbΤετ, 01/13/2021 - 22:58

Ένας μαγικός Γιακουμάκης έχει πάρει από το χέρι την Φένλο και σ' ένα ακόμη ματς, όχι απλά σκοράρει, αλλά κάνει χατ τρικ.

Ο Έλληνας επιθετικός, είναι σε καταπληκτική κατάσταση και με 15 γκολ ως τώρα στην Eredivisie είναι πρώτος σκόρερ της.

Αυτή τη φορά θύμα του Γιακουμάκη ήταν η Ντε Χανγκ, στην οποία

σκόραρε τρια γκολ δίνοντας τρεις ακόμη βαθμούς στην ομάδα του.

Έκανε το 0-1 με πέναλτι στο 6ο λεπτό, στο 58' έκανε το 0-2, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 65' με τον Μπουσάρ, αλλά ο Κρητικός φορ απάντησε τρία λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Όπως είναι λογικό στην VVV "πίνουν νερό στο όνομά του", καθώς ο Έλληνας φορ έχει κερδίσει και πώς θα μπορούσε αλλιώς, του πάντες στην Φένλο.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Venlo - Ποδόσφαιρο Off Off dstroumb Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ VVV Venlo ΟΛΛΑΝΔΙΑ Μία ακόμη απίθανη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κρητικός επιθετικός φτάνοντας πλέον τα 15 γκολ στο Ολλανδικό πρωτάθλημα. Article publish on Τετ, 01/13/2021 - 22:58 Article hide updated date Off Article is longform Off