Φενέρ - Μακάμπι 82-75: Το τρένο από την Πόλη (hls)

Φενέρ - Μακάμπι 82-75: Το τρένο από την Πόλη (hls)navgouliΤρί, 01/26/2021 - 22:24

Η Μακάμπι σε όλο το παιχνίδι έβρισκε τρόπο απλά να επιστρέφει στην διεκδίκηση του ματς με την Φενέρ, στην τελευταία όμως, περίοδο οι Τούρκοι δεν της έδωσαν αυτή τη δυνατότητα και σχετικά εύκολα έφτασαν στην έβδομη συνεχόμενη νίκη τους με 82-75.

Ο Γιαν Βέσελι έκανε φοβερό ματς και στις δύο πλευρές του γηπέδου, ο Γκούντουριτς αποτέλεσε και πάλι δικλίδα ασφαλείας για την επιθετική αρμονία της ομάδας του, ενώ Ντε Κολό και Πιέρ φώναξαν «παρών» όταν τους χρειάστηκε

η ομάδα τους.

Από την άλλη η Μακάμπι είχε τον Μπράιαντ μοναδικό σημείο αναφοράς στην επίθεσή της, ο Ουίλμπεκιν ξύπνησε μόνο στην τελευταία περίοδο, ενώ ο Ντόρσεϊ δεν πλησίασε τα γνωστά του στάνταρ. Όλη αυτή η κατάσταση είχε σαν αποτέλεσμα οι Τούρκοι τρία λεπτά πριν το τέλος να βρουν διψήφια διαφορά, και στη συνέχεια όταν οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου πίεσαν να βρουν τρόπο να συντηρηθούν στο προβάδισμα.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Fenerbahce - Μπάσκετ Maccabi Tel Aviv - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Fenerbahce ΔΙΕΘΝΕΙΣ Φενέρμπαχτσε-Μακάμπι Τελ Αβίβ: 82-75 Submitted by npilios on Τρί, 01/26/2021 - 22:47 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_FENERBAHCE-MACCABI_26-1-21.m… ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague Highlights - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Φενέρμπαχτσε-Μακάμπι Τελ Αβίβ, για την 22η αγωνιστική της Euroleague. ΜΠΑΣΚΕΤ Fenerbahce Fenerbahce - Μπάσκετ Maccabi Tel Aviv - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Μακάμπι σε όλο το παιχνίδι έβρισκε τρόπο απλά να επιστρέφει στην διεκδίκηση του ματς με την Φενέρ, στην τελευταία όμως, περίοδο οι Τούρκοι δεν της έδωσαν αυτή τη δυνατότητα και σχετικά εύκολα έφτασαν στην έβδομη συνεχόμενη νίκη τους με 82-75.
Article publish on Τρί, 01/26/2021 - 22:24 Article hide updated date Off Article is longform Off