Φαβρ:''Σπουδαία ομάδα η Ατλέτικο''

Στη Μαδρίτη η Ατλέτικο ψάχνει ρεβάνς για τη βαριά ήττα στο Βεστφάλεν την περασμένη αγωνιστική.Οι ''ριχιμπλάνκος'' βρίσκονται στην 2η θέση του ομίλου πίσω από την πρωτοπόρο Ντόρτμουντ.

Η ήττα από τους Γερμανούς σταμάτησε το νικηφόρο σερί πέντε αγώνων και ήταν μόλις η δεύτερη στα τελευταία 17 ματς στις Ευρώπη(11νίκες,4 ισοπαλίες).Πριν ξεκινήσει η σεζόν, η Ντόρτμουντ είχε μόλις μία νίκη στα τελευταία 11(3 ισοπαλίες,7 ήττες) και ήδη μετράει 3 στα 3 στο καλύτερο της ξεκίνημα από το 2016.

''Θα είναι ένα πάρα πολύ σκληρό παιχνίδι, το γνωρίζουμε και πρέπει να είμαστε
απόλυτα προετοιμασμένοι.'' είπε ο Λουσιέν Φαβρ στην πρώτη του τοποθέτησε στην συνέντευξη τύπου που παραχώρησε ο Ελβετός τεχνικός της Ντόρτμουντ

''Μερικές φορές πάιζουν ρόλο οι λεπτομέρειες, στο προηγούμενο ματς κερδίζαμε 1-0 και η Ατλέτικο είχε δοκάρι, παραλίγο να ισοφαρίσει. Απέναντι σε μία τέτοια ομάδα είναι αδύνατον να κυριαρχήσεις για 90 λεπτά.'' συμπλήρωσε ο προπονητής των Γερμανών

''Η Ατλέτικο είναι από τις καλύτερες ομάδες στην Ερώπη τα τελευταία 7,8 χρόνια, ο αντίπαλος προπονητής έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και είναι από τους καλύτερους στον κόσμο. Η Ατλετικο είναι σπουδαία ομάδα.''