Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 6-0: Ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε! (HL)

Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 6-0: Ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε! (HL)basket1thanosΚυρ, 03/07/2021 - 15:30

Κανένα περιθώριο δεν άφησε στην Δόξα Δράμας ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Εργοτέλης στο Παγκρήτιο.

Αυτή ήταν η 3η σερί νίκη των Κρητικών, οι οποίοι έφτασαν τους 28 βαθμούς και οδηγούν την... κούρσα του πρωταθλήματος.

Ο Τσέλιος άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό αλλά το 1ο μέρος κύλησε όμορφα και ήσυχα. Εκεί που ο Εργοτέλης ήταν καταιγιστικός ήταν στο β' 45λέπτο! Ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία τέρματα πέτυχαν οι γηπεδούχοι. Πέντε γκολ

σε 45 λεπτά, για να διασύρουν με 6-0 τους «μαύρους αετούς» που κοίταζαν αποσβολωμένοι το show.

Ήταν μία εκδίκηση για το 1-0 της Δόξας στην Δράμα πριν από δύο περίπου εβδομάδες (24/02), το οποίο είχε «σπάσει» αήττητο σερί 7 αγώνων.

Ο Εργοτέλης ταξιδεύει στην Λειβαδιά την άλλη εβδομάδα για το ματς με τον τοπικό Λεβαδειακό (13/03) ενώ η Δόξα Δράμας θα προσπαθήσει να «σπάσει» το αρνητικό σερί 3 ηττών στην Ξάνθη κόντρα στην ομώνυμη ομάδα.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 2 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Εργοτέλης - Ποδόσφαιρο Δόξα Δράμας - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Εργοτέλης Ο Εργοτέλης έκανε το καλύτερο του φετινό παιχνίδι και με 5 γκολ στο β' μέρος, διέσυρε με 6-0 την άμοιρη Δόξα Δράμας. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 15:30 Article hide updated date On Article is longform Off