ΠΑΟΚ-Άρης: Η ασίστ του Βιεϊρίνια και η γκολάρα του Ίβιτς (vid)

ΠΑΟΚ-Άρης: Η ασίστ του Βιεϊρίνια και η γκολάρα του Ίβιτς (vid)antoniamath11Κυρ, 03/07/2021 - 13:36

Ο ΠΑΟΚ τη σεζόν 2009-10 διεκδίκησε τον τίτλο από τον Παναθηναϊκό σχεδόν μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος, ωστόσο η δεύτερη θέση τον οδήγησε στα playoff. Σε αυτά αντιμετώπισε ξανά τον Άρη θέλοντας τη νίκη για την θέση που οδηγούσε στο Champions League.

Ο ΠΑΟΚ

μπήκε με "ορμή" στο ματς και ουσιαστικά έβαλε βάσεις νίκης από το πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα το πρώτο γκολ του Βλάνταν Ίβιτς ήταν εντυπωσιακό. Από σέντρα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά ο Ίβιτς βρέθηκε ως τρέιλερ στην περιοχή και εκτέλεσε έξοχα για το 1-0. Ένα γκολ από τα ωραιότερα που έχουν μπει στα εν λόγω ντέρμπι.

Μετά το 1-0 του 26ου λεπτού ο ΠΑΟΚ θέλησε να εκμεταλλευτεί το μομέντουμε και έφτασε μετά από δέκα λεπτά και σε δεύτερο γκολ με τον Σαβίνι να κάνει το 2-0 από κοντά. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει στο τέλος την πρώτη θέση στη μίνι διαδικασία.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Άρης ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Άρης: Η ασίστ του Βιεϊρίνια και η γκολάρα του Ίβιτς Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 03/07/2021 - 09:19 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_ARIS_020510_PLAYOFF_ASIST_… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off On Off ΕΛΛΑΔΑ Στο ντέρμπι των playoff της σεζόν 2009-10 το γκολ του Ίβιτς από ασίστ του Βιεϊρίνια αξίζει να το δεις και να το ξαναδείς. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στο ντέρμπι των playoff της σεζόν 2009-10 το γκολ του Ίβιτς από ασίστ του Βιεϊρίνια αξίζει να το δεις και να το ξαναδείς. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 13:36 Article hide updated date On Article is longform Off