Έπαιξε...τζαζ στο Ντένβερ

H Γιούτα πέρασε νικηφόρα με 111-104 από την έδρα των Νάγκετς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά αμυντικά κρατώντας χαμηλά στο σκορ τους αντιπάλους τους, όμως και οι ίδιοι είχαν χαμηλά ποσοστά στην επίθεση ενώ έκαναν και πολλά λάθη.

Αυτό το πλήρωσαν στην δεύτερη περίοδο, όταν η Γιούτα φάνηκε πιο εύστοχη και πήρε διαφορά 15 πόντων.

Το Ντένβερ επανήλθε στην διεκδίκηση της νίκης στην τρίτη περίοδο, ενώ στο ξεκίνημα της τέταρτης πλησίασε μέχρι και στους πέντε πόντους.

Η Τζαζ απάντησε με ένα 7-0, το Ντένβερ πλησίασε ξανά στους τέσσερις, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν εύστοχοι στις βολές στο τέλος και πήραν τη νίκη.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Μίτσελ (24 π.) και Κόρβερ (22), ενώ ακολούθησαν οι Φέιβορς (15), Γκομπέρ (16) και Ινγκλς (15).

Για το Ντένβερ ο Μπάρτον είχε 21 πόντους, ο Μάρεϊ το ίδιο, ενώ ο Γιόκιτς είχε 16 πόντους και 13 ριμπάουντ.