Έμεν-Αϊντχόφεν 0-2: Χρυσή αλλαγή ο Ζούνιορ!

Έμεν-Αϊντχόφεν 0-2: Χρυσή αλλαγή ο Ζούνιορ!iprintezΤρί, 01/26/2021 - 23:02

Με τον Βραζιλιάνο Μάουρο Ζούνιορ να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει στο 81΄με ωραίο αριστερό σουτ και να μοιράζει το δεύτερο γκολ στον Ζαχάβι στο 88΄, η Αϊντχόφεν πέρασε νικηφόρα από το Έμεν με 2-0 επί της τοπικής ομάδας, χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της, για την 19η αγωνιστική στην Ολλανδία.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού

στους 32 του Γιουρόπα Λιγκ, χωρίς τον τιμωρημένο προπονητή της Σμιντ στον πάγκο, είδε την Έμεν να παίζει καλή άμυνα συνολικά στο ματς και να απειλείται με το σουτ στο δοκάρι του Φλακ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Η αλλαγή του Ζούνιορ ήταν καθοριστική για τη 13η νίκη στη σεζόν της Αϊντχόφεν.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΟΛΛΑΝΔΙΑ H Αϊντχόφεν πέρασε νικηφόρα από το Έμεν με 2-0 επί της τοπικής ομάδας, χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της, για την 19η αγωνιστική στην Ολλανδία.

Article publish on Τρί, 01/26/2021 - 23:02 Article hide updated date Off Article is longform Off