Έκανε τα εύκολα δύσκολα η Ρεάλ (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε 3-0, είδε τη Λεβάντε να μειώνει σε 3-2 αλλά εν τέλει κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος οι Μαδριλένοι μπήκαν φουριόζοι στο ματς ανοίγοντας το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Μπενζεμά. Μάλιστα, ο Γάλλος πέτυχε και δεύτερο τέρμα, στο 31ο λεπτό ενώ ο Καζεμίρο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 40ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι Λεβαντίνοι ανέβασαν στροφές και στο 49ο λεπτό μείωσαν σε 3-1 με τον Μαγιοράλ ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Μελέρο στο 75ο λεπτό.

Με αυτό τον τρόπο η Ρεάλ έφτασε τους οκτώ βαθμούς επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Το ντεμπούτο του πραγματοποίησε ο Εντέν Αζάρ με τη φανέλα των "μερένχες" περνώντας ως αλλαγή στο 60ο λεπτό, στη θέση του Καζεμίρο.